Genoa lui Drăgușin împiedică ”Bătrâna doamnă” să urce pe primul loc în Serie A

Jucătorii Genoei sărbătoresc golul marcat de Gudmundsson
Jucătorii Genoei sărbătoresc golul marcat de GudmundssonAFP
Genoa a revenit după ce a fost condusă pe teren propriu de Juventus și a remizat, 1-1, cu ”Bătrâna doamnă”.

Genoa - Juventus 1-1

Juventus a irosit șansa de a trece temporar pe primul loc în Serie A, după ce a reușit doar un rezultat de egalitate pe terenul celor de la Genoa.

Chiesa a deschis scorul din penalty în minutul 28, însă formația lui Radu Drăgușin, care a fost din nou titular, a reușit să restabilească egalitatea în repriza secundă, când revelația Gudmundsson l-a învins pe Sczeczny (48).

Formația torineză rămâne astfel pe locul doi în Serie A, cu 37 de puncte, dar Inter are posibilitatea de a se desprinde la patru puncte cu o victorie pe terenul lui Lazio.

De cealaltă parte, Genoa a acumulat 16 puncte și ocupă locul 14 în prima ligă italiană.