Italienii, reacție despre Răzvan Marin, după ce Empoli a pierdut cu Frosione: "Foarte rar reușește asta"

Frosione - Empoli 1-2
Frosione - Empoli 1-2AFP
Răzvan Marin a fost titular în meciul pe care echipa sa l-a pierdut cu 2-1 în fața celor de la Frosione.

Acțiunea s-a petrecut în repriza a doua a partidei, atunci când Cuni a deschis scorul în minutul 58. Câteva minute mai târziu, Frosione și-a majorat avantaul prin golul înscris de Arijon Ibrahimovic, în minutul 74 al partidei.

Empoli a redus din diferență prin Caputo, în minutul 86.

Răzvan Marin a fost titular, dar românul a fost schimbat în minutul 62 al partidei. Jurnaliștii italieni i-au acordat o notă mică fotbalistului român, susținând că fotbalistul nu a gestionat cum a trebuit jocul.

„Ar trebui să ofere geometrie manevrelor lui Empoli, dar foarte rar reușește asta”, au scris italienii despre Răzvan Marin, după eșecul cu Frosinone.

Empoli rămâne în subsolul clasamentului, pe locul 19 cu șapte puncte.