De Rossi a debutat cu o victorie pe banca tehnică a lui AS Roma

Debut perfect pentru De Rossi
Debut perfect pentru De RossiProfimedia
Daniele De Rossi a câștigat primul meci ca antrenor la AS Roma, pe teren propriu contra celor de la Verona.

AS Roma - Verona 2-1

A fost un început perfect ca antrenor al AS Roma pentru fostul căpitan Daniele De Rossi, care l-a înlocuit pe Jose Mourinho cu o victorie cu 2-1 împotriva lui Hellas Verona.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

La mai puțin de cinci ani după ce a intrat pe teren pentru Giallorossi pentru al 616 meci, care a fost și ultimul, legenda Romei, De Rossi nu a trebuit să aștepte nici măcar 20 de minute pentru ca echipa sa să înscrie primul gol din mandatul său pe banca de rezerve.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Romelu Lukaku a deschis scorul în minutul 19, iar după șase minute Lorenzo Pellegrini a majorat avantajul romanilor. În repriza secundă, Michael Folorunsho a redus din diferență în minutul 76, după ce Milan Djuric a ratat un penalty în minutul 64.

AS Roma a acumulat 32 de puncte, la doar două lungimi în spatele locului patru ocupat de Atalanta.