Juventus se încurcă la Bologna și ratează șansa de a urca pe locul 2

Juventus rămâne pe 3
Juventus rămâne pe 3Profimedia
Bologna și Juventus au încheiat la egalitate, scor 1-1, în ultima partidă din etapa a 32-a din Serie A.

Bologna - Juventus 1-1

Bologna a deschis scorul în minutul 10, când Orsolini a marcat din penalty. Torinezii puteau egala în minutul 31, dar Milik a tras slab și portarul gazdelor a reținut fără emoții.

Același Milik avea însă să se revanșeze în repriza secundă. În minutul 61, atacantul polonez a profitat de o respingere imprecisă și a înscris cu un șut din interiorul careului.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore
Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Juventus nu a reușit să mai înscrie și a ratat ocazia de a urca pe locul doi, peste Lazio. Torinezii au ajuns la patru meciuri consecutive fără victorie (E1, Î3). Juventus rămâne pe poziția a treia, cu un punct mai puțin decât Lazio și cu 3 mai mult decât Inter, AC Milan și AS Roma, aflate la egalitate de puncte.