AC Milan a pierdut un avantaj de două goluri în partida cu Lecce

Giroud a văzut cartonașul roșu în prelungiri
Giroud a văzut cartonașul roșu în prelungiriProfimedia
Echipa AC Milan a încheiat la egalitate, scor 2-2, partida disputată în deplasare cu formația Lecce, sâmbătă, în etapa a 12-a a campionatului de fotbal al Italiei.

Lecce - AC Milan 2-2

Milanezii au condus cu 2-0 pe Stadio Via del Mare, prin golurile marcate de francezul Olivier Giroud (28) şi olandezul Tiijani Reijnders (35), însă gazdele au restabilit egalitatea în cursul reprizei secunde, grație reuşitelor lui Nicola Sansone (66) şi Lameck Banda (70).

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Oaspeții au încheiat jocul în zece jucători, după ce Olivier Giroud a primit al doilea cartonaş galben în minutul 90+3.

AC Milan ocupă poziția a treia în clasament, cu 23 de puncte, în timp ce Lecce se află pe locul 14, la egalitate de puncte (14) cu Genoa, care a învins vineri pe teren propriu formația Hellas Verona (1-0) printr-un gol marcat de fundaşul român Radu Drăguşin în finalul primei reprize (44).