VIDEO. City se apropie la un punct de Liverpool, după victoria cu Manchester United

Manchester City - Manchester United 3-1
Manchester City - Manchester United 3-1Profimedia
În derby-ul Angliei din etapa cu numărul 27, Manchester City revine spectaculos și învinge rivala United, scor 3-1.

Spectacol total în Premier League. Manchester City a reușit o victorie cu 3-1 în derby-ul cu United. Lucrurile nu stăteau foarte bine la pauză pentru trupa lui Guardiola, fiind condusă cu 1-0 după ce Rashford a marcat un gol de zile mari, chiar în minutul 8 al partidei.

Pe finalul primei reprize, în minutul 44, Haaland a ratat o ocazie uriașă de gol! Norvegianul a trimis mingea peste poartă.

Echipa antrenată de Guardiola a revenit de la vestiare cu mai mult curaj, iar Foden a egalat în minutul 56 al partidei, iar în minutul 80 a dus-o pe City în avantaj. După dubla lui Foden, Haaland a înscris pentru 3-1, iar City i-a administrat o lecție de fotbal rivalei United.