Un nou succes pentru Contra și Stanciu! Damac bifează a doua victorie consecutivă

Damac, formația pregătită de Contra, s-a impus cu 4-2 în deplasarea de la Al FeihaTwitter / DAMAC_CLUB
În cadrul rundei cu numărul 15 din campionatul saudit, Damac s-a impus cu 4-2 în deplasarea de la Al Feiha.

Al Feiha - Damac 2-4

O nouă victorie importantă obținută în deplasare de cei de la Damac, formația pregătită de Cosmin Contra reușind al doilea succes consecutiv în această ediție de campionat.

În deplasarea de la Al Feiha, Damac, cu Nicolae Stanciu titular, a trecut la conducere după un sfert de oră, grație unui penalty transformat de N'Koudou.

20 de minute mai târziu, același N'Koudou a pasat decisiv pentru reușita lui Al Shahrani, care a stabilit scorul la pauză.

Partea secundă a fost una mult mai animată, gazele reducând din diferență prin nigerianul Oneykuru.

N'Koudou a reușit apoi dubla pentru Damac, înscriind pentru 3-1.

Duelul african dintre N'Koudou - Oneykuru a continuat, nigerianul reușind și el dubla câteva minute mai târziu.

Emoțiile lui Contra aveau să dispară în prelungirile partidei, când Nicolae Stanciu a pasat pentru golul de 4-2, marcat de Ceesay. Pentru căpitanul României a fost a patra pasa decisivă din acest sezon, la care se adaugă și două goluri.