Un nou eșec pentru Reghecampf în Arabia Saudită! Al Taee se apropie de zona roșie

Cordea și Dugandzic au fost titulari în echipa lui Reghecampf
Cordea și Dugandzic au fost titulari în echipa lui ReghecampfTwitter / BaytAltai
În ultima rundă din campionatul saudit, Al Taee a pierdut pe terenul celor de la Al Khaleej, scor 3-1.

Al Khaleej - Al Taee 3-1

A fost cea de-a 6-a înfrângere în toate competițiile înregistrată de echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf, de când antrenorul român se află pe banca celor de la Al Taee. Formația la care sunt legitimați Cordea și Dugandzic este în acest moment pe locul 15 în campionat, la numai 2 puncte distanță de primul loc din zona roșie.

Reghe a înregistrat un singur succes cu Al Taee, victoria cu 3-2 împotriva celor de la Al Riyadh, formație la care este legitimat stoperul român Alin Toșca.

În duelul cu Al Khaleej, oaspeții au rămas în 10 oameni din minutul 27, după ce Al Quamiri a fost eliminat. Cu toate astea, după numai 2 minute, Al Taee reușea să deschidă scorul prin Mensah.

Finalul primei reprize a fost unul plin de evenimente. După ce au beneficiat de o lovitură de pedeapsă, gazdele au egalat prin Narey. Apoi, cei de la Al Khaleej au restabilit egalitatea și în ceea ce privește numărul de jucători din teren, după ce Narey, care transformase anterior din penalty, a văzut al doilea galben și a plecat mai devreme la cabine.

Gazdele au abordat mai bine a doua repriză, reușind să se impună după reușitele semnate de Martins (min 61) și Sherif (min 73). Cordea și Dugandzic au fost titulari în echipa lui Reghe.