Tottenham s-a impus în derby-ul cu Manchester United

Tottenham s-a impus în derby-ul cu Manchester UnitedProfimedia
Tottenham a câștigat derby-ul cu Manchester United din cadrul etapei a doua din Premier League.

Tottenham - Manchester United 2-0

Noul antrenor al lui Ange Postecoglou a sărbătorit primul său meci pe teren propriu cu o victorie cu 2-0 în fața lui Manchester United, sâmbătă, grație primului gol în Premier League al lui Pape Matar Sarr și a unui autogol al lui Lisandro Martinez.

Senegalezul Sarr a profitat de o centrare deviată în minutul 49 pentru a trage înalt în plasa lui Andre Onana, iar Martinez a pecetluit apoi soarta echipei sale, deviind șutul lui Ben Davies pe lângă propriul portar în minutul 83.

În ciuda vânzării talismanului și a recordmanului de goluri al clubului, Harry Kane, la Bayern Munchen în ajunul noului sezon, Tottenham a început campania în mod pozitiv, cu patru puncte din primele două meciuri. United are trei puncte.