Tottenham, cu Drăgușin titular, întoarce partida cu Luton / În zece oameni, Burnley egalează Chelsea

Tottenham - Luton 2-1 / Chelsea - Burnley 2-2
Tottenham - Luton 2-1 / Chelsea - Burnley 2-2AFP
Radu Drăgușin a fost titular în Tottenham - Luton, iar Spurs reușește prima victorie cu fundașul român în teren. De cealaltă parte, Chelsea se încurcă uluitor cu Burnley.

Tottenham - Luton 2-1

Tottenham nu a început partida foarte bine. Echipa lui Ange Postecoglou a primit gol în minutul 3 al partidei, Chong fiind cel care a deschis scorul. De altfel, scorul pauzei a fost de 1-0 pentru Luton.

Repriza a fost mai bună pentru Drăgușin & CO. În minutul 51 al partidei, Kabore și-a dat autogol, iar Son Heung-Min a adus victoria echipei, reușind să înscrie în minutul 86.

Drăgușin a fost notat cu 6.8 de către Flashscore.

În urma acestui rezultat, Tottenham urcă pe locul 4, cu 56 de puncte, în timp ce Luton rămâne pe locul 18, cu 22 de puncte.

Note jucători

Note jucătoriFlashscore

Chelsea - Burnley 2-2

Chelsea se încurcă uluitor cu Burnley! Echipa antrenată de Pochettino a început bine partida. În minutul 20 a avut un gol anulat, dar spre finalul partidei a reușit să deschidă scorul (min. 44), Palmer fiind marcatorul, asta după ce Assignon a fost eliminat, în minutul 40.

De asemenea Kompany, care se afla în afara terenului, a văzut și el cartonașul roșu. Chiar și în zece oameni Burnley a reușit să egaleze în a doua repriză, în minutul 47.

Chelsea a reușit să treacă la conducere, Palmer reușind dubla în minutul 78 al partidei. Cu toate acestea, Burnley a reușit să înscrie din nou, în minutul 81, prin O'Shea.

În urma acestui rezultat, Chelsea rămâne pe locul 11 în campionat, cu 40 de puncte, în timp ce Burnley se află în subsolul clasamentului, locul 19, cu 18 puncte.