Spectacol în Premier League! Newcastle revine uimitor și obține victoria cu West Ham

Newcastle - West Ham 4-3
Newcastle - West Ham 4-3AFP
Spectacol total pe St. James' Park! Newcastle revine și obține victoria cu West Ham.

Newcastle a deschis rapid scorul, în minutul 6. Isak a înscris din penalty. Cu toate că au început cu dreptul, echipa lui Howe a primit două goluri: Antonio a înscris pentru 1-1 în minutul 21, iar Kudus a adus West Ham în avantaj (min. 45+10).

Repriza a doua a început prost pentru Newcastle, Bowen reușind să marcheze pentru 3-1 în minutul 48 al partidei. Cu toate acestea, elevii lui Howe nu s-au dat bătuți și eu înscris pentru 3-2, autorul golului fiind Isak, tot din penalty, reușind dubla.

Trupa nu s-a oprit aici. Barnes a marcat pentru 3-3 în minutul 83. Tot Barnes a înscris golul victoriei, în minutul 90+1. De altfel, Gordon a fost eliminat în minutul 90+4 al partidei pentru cumul de cartonașe, iar Newcastle a terminat partida în zece oameni.

În urma acestui rezultat, Newcastle urcă pe locul opt în Premier League, cu 43 de puncte, la un punct distanță în spatele echipei West Ham United, care are 44 de puncte.