Tătărușanu a încasat patru goluri de la echipa lui Cosmin Contra și Stanciu

Damac - Abha 4-2
Damac - Abha 4-2@Abha FC Twitter
Damac FC a obținut o victorie solidă cu scorul de 4-2 împotriva echipei Abha, în cadrul etapei a 14-a din campionatul Arabiei Saudite. Tătărușanu și Stanciu au fost titulari.

Damac FC a deschis scorul în prima repriză prin două goluri consecutive ale lui N'Koudou (minutele 44 și 45+4). În partea secundă, Abha a reușit să revină în meci, beneficiind de un autogol al lui Munshi (minutul 64) și un gol marcat de Al-Sudani (minutul 75).

Cu toate acestea, echipa lui Cosmin Contra și-a asigurat victoria în fazele finale ale meciului, când N'Koudou (minutul 90+5) și Ceesay (minutul 90+8) au închis tabela.

Stanciu, printre cei mai buni jucători de pe teren

N'Koudou a fost desemnat omul meciului. Jucătorul a primit, din partea Flashscore, nota 9.7, iar imediat după el se situează Stanciu, cu 7.9. De cealaltă parte, Ciprian Tătărușanu a fost notat cu 6.6.