Szoboszlai a marcat primul gol pe Anfield și Liverpool a trecut la pas de Aston Villa

Szoboszlai a marcat primul gol pentru Liverpool
Szoboszlai a marcat primul gol pentru LiverpoolAFP
Dominik Szoboszlai a marcat primul său gol pentru Liverpool, iar Mohamed Salah a înscris al șaptelea gol în șapte meciuri împotriva lui Aston Villa, gazdele reușind o victorie facilă cu 3-0 în Premier League, pe Anfield.

Liverpool - Aston Villa 3-0

Echipa lui Juergen Klopp, care a câștigat 10 din ultimele 12 meciuri împotriva lui Villa, a urcat pe locul trei în clasament, cu 10 puncte în patru partide. Villa are șase puncte.

Salah, despre care se spune că ar fi fost transferat de clubul saudit Al-Ittihad, a marcat golul cu numărul 188 din cariera sa la Liverpool, cu un șut la colțul lung, în minutul 55.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Record

Szoboszlai îi dăduse lui Liverpool un start de vis, după ce a marcat în minutul 3. Liverpool și-a dublat avantajul atunci când șutul ferm al lui Darwin Nunez a lovit stâlpul și a ricoșat în plasă din fundașul lui Villa, Matty Cash.

Crystal Palace - Wolves 3-2