Liverpool, prima victorie în Premier League / Brighton, lider provizoriu

Diogo Jota a închis tabela
Diogo Jota a închis tabelaAFP
A doua etapă din Premier League a adus și prima victorie pentru Liverpool. După ce în etapa precedentă a remizat pe terenul lui Chelsea, echipa lui Klopp a câștigat cu 3-1 partida cu Bournemouth.

Liverpool - Bournemouth 3-1

Liverpool a început partida cum nu se putea mai prost. În minutul 3, oaspeții au deschis scorul. Cormoranii s-au mobilizat și au reușit să întoarcă scorul până la pauză.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Pentru Liverpool au marcat Diaz (min. 28), Salah (min. 36) și Diogo Jota (min. 62). Cormoranii au evoluat în inferioritate numerică din minutul 58, când Mac Allister a fost eliminat.

Wolves - Brighton 1-4

Brighton a câștigat cu același scor ca și în prima etapă.

În urma acestei victorii, jucătorii antrenați de italianul Roberto de Zerbi au urcat provizoriu pe prima poziție a clasamentului.

Fulham - Brentford 0-3

După ce în prima etapă a remizat pe teren propriu cu Tottenham, Brentford s-a impus la scor în partida de pe terenul lui Fulham.

După primele două etape, Brenford rămâne neînvinsă în Premier League, în timp ce Fulham a suferit prima înfrângere.