Saudiții de la Al Tae anunță că Laurențiu Reghecampf va fi demis

Al Taee - Al Taawon 2-3
Al Taee - Al Taawon 2-3Profimedia
În etapa cu numărul 26 din Arabia Saudită, Al Taee, trupa antrenată de Laurențiu Reghcampf, a fost învinsă cu 3-2 de Al Taawon.

Update

Saudiții anunță că Laurențiu Reghecampf va fi demis! Potrivit presei din Arabia Saudită, antrenorul român va fi demis din cauza rezultatelor nesatisfăcătoare ale echipei.

Reghe a mai fost "demis" și la începutul lunii martie, atunci când tot presa saudită făcea anunțul, dar a rămas în continuare pe bancă.

Știrea inițială

Gazdele, care l-au avut printre titulari și pe Andrei Cordea, au deschis scorul în meci prin autogolul lui Andrei Girotto în minutul 20. În scurt timp, în minutul 30, avantajul lor a fost majorat de Marko Dugandzic. Fostul atacant al Rapidului a reușit să își treacă în cont a doua sa reușită din campionat după o pasă primită de la Alfa Semedo.

În minutul 45+2, Al Taawon a redus din diferență prin Al Shammari, iar 5 minute mai târziu, Al Taee a avut un gol anulat.

Repriza a doua a fost un coșmar pentru formația lui Reghe. Pedro a reușit să eglaeze în minutul 73, iar Al Kuwaykibi a adus victoria echipei, reușind golul de 3-2, în minutul 86.