Săptămână de coșmar pentru Liverpool: Pas greșit în lupta pentru titlu

Săptămână de coșmar pentru Liverpool
Săptămână de coșmar pentru LiverpoolProfimedia
Liverpool s-a încurcat pe teren propriu cu Crystal Palace, în etapa cu numărul 33 din Premier League și a pierdut puncte importante în lupta pentru titlu.

Liverpool - Crystal Palace 0-1

Eșecul cormoranilor vine la doar trei zile după înfrângerea usturătoare suferită, tot pe Anfield, cu Atalanta (0-3), în sferturile de finală Europa League.

Eberechi Eze a marcat în minutul 14, iar după trei minute a urmat o ocazie imensă. Mateta, scăpat singur cu Alisson, l-a lobat pe portarul cormoran și mingea se îndrepta spre plasă, însă Robertson a reușit să respingă in extremis de pe linia porții.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

Jucătorii lui Klopp au avut mai multe ocazii clare de a marca, însă nu au reușit să-l învingă pe Dean Henderson.

Înfrângerea cu Crystal Palace o lasă pe Liverpool la două puncte în fața liderului Manchester City și la egalitate cu Arsenal, care are însă un meci mai puțin.