Reghecampf câștigă primul meci în Arabia Saudită în 2024. Al Taee, în continuare în zona roșie

Laurențiu Reghecampf, la ședința de antrenament cu Al Taee
Laurențiu Reghecampf, la ședința de antrenament cu Al TaeeX / AlTai Saudi Club
În runda cu numărul 23 din campionatul saudit, Al Taee a învins-o la limită pe ultima clasată Al Hazem, scor 1-0.

Al Taee - Al Hazem 1-0

După 7 partide consecutive fără succes în campionat, în care a obținut un singur rezultat de egalitate, Al Taee înregistrează în cele din urmă prima victorie în 2024.

În duelul cu Al Hazem, ultima clasată în Roshn Saudi League, formația lui Reghecampf a obținut cele trei puncte în urma unui gol înscris de Mensah încă din minutul 6.

Andrei Cordea și Marko Dugandzic au fost titulari pentru gazde, cei doi fiind înlocuiți în repriza secundă.

Note
NoteFlashscore

În urma acestui succes, Al Taee rămâne în continuare în zona roșie, pe locul 16, cu 21 de puncte, la două lungimi distanță de Al Riyadh, prima echipă care se salvează.