Primul sezon al lui Ronaldo în Arabia Saudită se încheie cu o accidentare

Primul sezon al lui Ronaldo în Arabia Saudită se încheie cu o accidentareProfimedia
Cristiano Ronaldo a ratat ultimul meci din Saudi Pro League din cauza unei accidentări, în timp ce echipa sa Al-Nassr și-a încheiat sezonul cu o victorie cu 3-0 în fața lui Al-Fateh.

Atacantul portughez a decis să nu stea pe bancă pentru finalul primului său sezon în Arabia Saudită. Portughezul a ajuns la Al-Nassr în ianuarie, cu un contract estimat de presă la peste 200 de milioane de euro.

Jucătorul de 38 de ani a încheiat sezonul cu 14 goluri în 16 meciuri, după ce a jucat toate minutele din fiecare meci de campionat, cu excepția remizei 1-1 cu Al-Ettifaq de luna trecută, când a fost eliminat în minutul 84, și a ultimului meci de miercuri.

Statistici Ronaldo
Statistici RonaldoFlashscore

Al-Nassr nu a reușit să câștige niciun titlu în acest sezon și a terminat campionatul pe locul doi, la cinci puncte în spatele campioanei Al-Ittihad.