Newcastle se încurcă cu Nottingham. Hattrick reușit de Chris Wood

Newcastle - Nottingham 1-3
Newcastle - Nottingham 1-3AFP
Newcastle a pierdut cu Nottingham într-o partidă disputată în etapa 19 din Premier League.

Chris Wood a marcat un hat-trick împotriva fostului său club, iar Nottingham Forest a obținut prima victorie sub comanda lui Nuno Espírito Santo, învingând Newcastle United cu 3-1 pe St. James' Park, în Premier League (PL).

Statistică meci
Statistică meciOpta by Stats Perform

Isak a deschis scorul pentru Newcastle din penalty, în minutul 23 al meciului, dar Chris Wood a adus egalarea în prelungirile primei reprize. Nottingham a ieșit de la vestiare mai determinată și a reușit victoria. Același Wood a reușit să mai înscrie de două ori, în minutul 53, respectiv 60, iar Nottingham a pus mâna pe cele trei puncte.

Newcastle este în acest moment pe locul 7, cu 29 de puncte, în timp ce Forest este pe locul 16, cu 17 puncte.