Liverpool s-a impus la scor după ce a fost condusă la pauză de Luton

Golul marcat de Luis Diaz
Golul marcat de Luis DiazProfimedia
După ce a fost condusă la pauză, Liverpool a reușit să întoarcă rezultatul în doar două minute, iar apoi a mai înscris de două ori pentru a se asigura că va rămâne în fruntea Premier League și la finalul etapei a 26-a.

Liverpool - Luton 4-1

Cu un lot subțiat din cauza multiplelor accidentări, Liverpool a avut parte de un început de partidă nefericit. Luton a deschis scorul în minutul 13 prin Chiedozie Ogbene. Acesta avea să fie și scorul pauzei, deoarece jucătorii lui Klopp nu au reușit să revină.

Statistici
StatisticiOpta by Stats Perform

În partea secundă presiunea cormoranilor s-a intensificat și a dat roade. Într-un interval de doar două minute (56-58), Virgil van Dijk și Cody Gakpo au reușit să întoarcă rezultatul. Luis Diaz a mărit avantajul cormoranilor, pentru ca Elliott să închidă tabela în minutul 90.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Liverpool își păstrează prima poziție în Premier League și, cu un meci mai mult disputat, ia un avans de patru puncte față de City și cinci de Arsenal.

Clasament Premier League
Clasament Premier LeagueFlashscore

Pentru Liverpool urmează finala Cupei Ligii, în 25 februarie, contra lui Chelsea.