Ionuț Radu, prima reacție după ce a debutat în Premier League

Bournemouth - Burnley 2-1
Bournemouth - Burnley 2-1AFP
Ionuț Radu a fost titular în partida pe care Bournemouth a câștigat-o pe teren propriu în fața celor de la Burnley, scor 2-1. Jucătorul român este împrumutat de Inter la Bournemouth până la finalul sezonului actual.

Ionuț Radu a fost învins după 11 minute, când voleul lui Charlie Taylor, din afara careului mare, l-a lăsat fără replică pe portarul român.

Coechipierii lui Radu au reușit să restabilească egalitatea în minutul 22. La scurt timp după ce meciul s-a terminat, Ionuț Radu a postat un mesaje pe rețelele de socializare. ”Debutul în Premier League + prima victorie. Este o combinație bună. Vom dormi bine”, a scris Ionuț Radu, pe Instagram.

Românul a primit nota 6.6 din partea Flashscore în meciul pe care echipa sa l-a câștigat.