Înfrângere pentru Cosmin Contra în campionatul saudit

Cosmin Contra este antrenor la Damac de la începutul lunii martie
Cosmin Contra este antrenor la Damac de la începutul lunii martieAgerpres
Damac, echipa antrenată de Cosmin Contra, a pierdut cu 2-0 în deplasarea cu Al-Ettifaq, din cadrul etapei cu numărul 24.

Al-Ettifaq - Damac 2-0

Al-Ettifaq și Damac au fost la egalitate, scor 0-0, până aproape de finalul partidei. Gazdele au obținut cele 3 puncte în ultimele minute de joc, grație unei duble reușite de Niakate (min 89 și min 90+6).

Este de menționat că echipa lui Cosmin Contra a evoluat în 10 oameni încă din minutul 58 al partidei, după ce fundașul algerian Bedrane a fost eliminat.

Cu 6 etape rămase de disputat până la încheierea sezonului curent, Damac ocupă locul 9 în campionatul saudit, la un singur punct în spatele adversarei Al-Ettifaq, care a depășit în clasament formația lui Contra în urma victoriei de vineri seară.