Contra nu l-a putut ajuta pe Ronaldo. Prima înfrângere pentru ”Guriță” la Damac

Prima înfrângere pentru Contra la noua sa echipă
Prima înfrângere pentru Contra la noua sa echipăProfimedia
Cosmin Contra a suferit primul eșec pe banca celor de la Damac, după ce echipa sa a fost învinsă cu 3-0 de liderul clasamentului, Al-Ittihad.

Bruno Henrique și Romarinho, din penalty, au fost autorii celor două goluri marcate de gazde în prima repriză, iar Hegazy a stabilit scorul final cu trei minute înainte de final, cu toate că echipa sa evolua în inferioritate numerică.

A fost prima înfrângere pentru fostul selecționer de la preluarea noii sale echipe, după ce în primele două partide a reușit să treacă de Al Batin, cu 1-0, și de echipa lui Mirel Rădoi, Al Taee, cu 3-1.

În urma acestui rezultat, echipa lui Contra se află pe locul 7 în campionatul din Arabia Saudită, cu 28 de puncte, în timp ce Al-Ittihad se află pe primul loc, la un singur punct în fața celor de la Al Nassr.

Clasament Arabia Saudită
Clasament Arabia SaudităFlashscore

Echipa lui Cristiano Ronaldo a câștigat aseară cu 5-0 în deplasarea de la Al Adalh, starul portughez marcând de două ori. Ronaldo a ajuns, astfel, la 11 goluri pentru Al Nassr în acest sezon și se află deja pe locul 5 în clasamentul golgeterilor, deși a jucat doar în nouă etape.