Emoții pentru Liverpool. West Ham încurcă echipa lui Klopp, iar duelul se termină la egalitate

West Ham - Liverpool 2-2
West Ham - Liverpool 2-2AFP
În etapa cu numărul 35 din Premier League, Liverpool a reușit doar un egal cu West Ham, scor 2-2.

West Ham încurcă Liverpool în drumul către titlu. Browen a reușit să deschidă scorul în minutul 43 al partidei, iar echipa antrenată de Moyes David a intrat la pauză cu avantaj, scor 1-0.

În repriza a doua, echipa lui Klopp a revenit și a înscris două goluri: Robertson a reușit să egaleze în minutul 48, iar Areola și-a dat autogol, minutul 65. Pe final, în minutul 77 al partidei, West Ham a reușit să înscrie golul egalizator prin Antonio, iar Liverpool obține doar un punct din acest duel.

Astfel, echipa lui Klopp a ieșit complet din lupta pentru titlul din Premier League. Acum se află pe locul 3, cu 75 de puncte, iar West Ham rămâne și ea pe aceeași poziție ca înainte de acest meci, locul 8, cu 49 de puncte.