După ce a primit gol în minutul doi, Liverpool a reușit să întoarcă meciul cu Brighton

Liverpool - Brighton 2-1
Liverpool - Brighton 2-1AFP
În etapa cu numărul 30 din Premier League, Liverpool a reușit să câștige partida cu Brighton, scor 2-1.

Echipa lui Klopp a primit gol chiar după primele două minute de joc, Welbeck fiind cel care a deschis scorul. Cu toate acestea, Liverpool s-a redresat rapid, iar Diaz a adus egalarea în minutul 27, scorul pauzei fiind de 1-1.

Cea de-a doua repriză a început bine pentru elevii lui Klopp, Salah reușind să înscrie pentru 2-1 în minutul 65.

Liverpool se află pe primul loc în Premier League, cu 67 de puncte, în timp ce Brighton ocupă locul 9, cu 42 de puncte.