Cristiano Ronaldo, nou gest deplasat la adresa fanilor care scandau numele lui Messi

Cristiano Ronaldo, nou gest deplasat la adresa fanilor care scandau ”Messi”
Cristiano Ronaldo, nou gest deplasat la adresa fanilor care scandau ”Messi”Profimedia
Cristiano Ronaldo și-a pierdut controlul și le-a răspuns fanilor lui Al Shabab, care l-au tachinat tot meciul, într-o victorie entuziasmantă cu 3-2 pentru Al Nassr FC în Saudi Pro League.

Numele lui Lionel Messi a fost cel care a părut să-l scoată din nou din sărite pe Ronaldo, care a făcut un gest nepotrivit cu mâna către fanii care scandau numele argentinianului.

Ronaldo a fost cel care a râs la final, când Anderson Talisca a găsit poarta în minutul 86 și i-a oferit victoria lui Al Nassr în fața unui public frenetic.

Fostul atacant de la Real Madrid l-a imitat pe vechiul său rival din capitala Spaniei, Diego Simeone, cu un alt gest obscen față de fanii gazdelor, înainte de a sărbători golul victoriei marcat de Talisca.

Jucătorul în vârstă de 39 de ani a deschis scorul din penalty în prima repriză, marcând al 877-lea gol din carieră. De asemenea, el s-a apropiat la o victorie de cel de-al 800-lea succes din carieră.