City câștigă cu Leicester și pune presiune pe liderul Arsenal. Haaland a marcat o dublă

Haaland a marcat 32 de goluri în Premier League
Haaland a marcat 32 de goluri în Premier LeagueAFP
Manchester City a câștigat cu 3-1 partida cu Leicester contând pentru etapa cu numărul 31 din Premier League.

Manchester City - Leicester 3-1

Stones a deschis scorul în minutul 5, iar apoi Haaland a marcat o dublă în minutele 13 (penalty) și 25.

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Atacantul norvegian a ajuns la 32 de goluri în Premier League și se află la două goluri distanță de recordul all-time, deținut de Andrew Cole și Alan Shearer, cu câte 34 de reușite.

Leicester a marcat golul de onoare în minutul 75, prin Iheanacho.

În urma acestei victorii, Manchester City se apropie la doar 3 puncte de Arsenal, care va evolua duminică, în deplasare, cu West Ham.