A treia înfrângere consecutivă pentru Reghecampf / Echipa lui Toșca, egalată pe final

Laurențiu Reghecampf, fără victorie pe banca tehnică a lui Al Taee
Laurențiu Reghecampf, fără victorie pe banca tehnică a lui Al TaeeProfimedia
Flashscore vă prezintă rezultatele înregistrate în runda cu numărul 9 din campionatul saudit.

Al Taawon - Al Taee 3-0

O perioadă cu adevărat critică pentru Al Taee, care a ajuns în total la 4 meciuri competitive fără victorie. Formația lui Reghcampf ocupă în acest moment poziția 15 în clasament, la un singur punct de zona roșie.

Rezultatele înregistrate de Al Taee
Rezultatele înregistrate de Al TaeeFlashscore

De partea cealaltă, Al Taawon, câștigătoarea din etapa 9, ocupă pentru moment poziția de lider în clasamentul saudit, cu 22 de puncte.

În primul sfert de oră al confruntării, gazdele aveau deja 2-0, după golurile înscrie de Barrow și Joao Pedro, pasator decisiv la ambele reușite fiind Medran.

Mijlocașul spaniol a închis tabela în partea secundă.

Cordea și Dugandzic au fost titulari în echipa lui Reghecampf.

Al Riyadh - Al Shabab 2-2

Al Riyadh, echipa lui Alin Toșca, a fost aproape să obțină cel de-al doilea succes consecutiv în campionat. Gazdele au fost egalate însă în minutele de final.

Sosit în această toamnă în campionatul saudit după un sezon petrecut la Aris, în Cipru, atacantul jamaican Andre Gray a deschis scorul pentru Al Riyadh în minutul 36, înregistrând și prima sa reușită la noua echipă. Vârful care a evoluat în Premier League pentru Watford a fost ajutat de Alin Toșca, fundașul român fiind cel care i-a pasat decisiv.

În partea secundă, marocanul Saiss a egalat pentru Al Shabab. Oaspeții aveau să fie însă din nou conduși din minutul 74, când Juanmi a punctat și el pentru gazde.

În minutul 88, Iago Santos a restabilit din nou egalitatea din pasa lui Yannick Carrasco.