Fotbaliștii de la Chicago Fire sărbătoresc golul victoriei
Fotbaliștii de la Chicago Fire sărbătoresc golul victorieiProfimedia
​Câștigătoarea meciului dintre Chicago Fire și CF Montreal a fost decisă în prelungiri după ce Kellyn Acosta a înscris unul dintre cele mai neobișnuite și spectaculoase goluri din istoria MLS.

Chicago Fire a învins cu 4-3 pe CF Montreal, grație unui gol marcat în minutul 90+9.

Kellyn Acosta a preluat o minge la mijlocul terenului și liber, neincomodat de adversari care se masaseră în propriul careu, a tras spre poarta adversă.

Mingea care părea să se îndrepte mult spre partea dreaptă a terenului a căpătat o traiectorie bizară din cauza vântului și a intrat în poartă, păcălindu-l pe portarul Jonathan Sirois.

Americanii au descris golul drept „cel mai nebunesc din istorie”.

Oaspeții au condus cu 3-1, dar Edwards a fost eliminat ('82) și gazdele au înscris de trei ori până la finalul partidei.