Argentina, fără Messi, a învins Indonezia cu 2-0, într-un amical la Jakarta

Argentina s-a impus cu 2-0
Argentina s-a impus cu 2-0Profimedia
Naționala de fotbal a Argentinei, campioana mondială en titre, fără Lionel Messi, a învins cu 2-0 reprezentativa Indoneziei, într-un amical disputat luni la Jakarta.

Indonezia - Argentina 0-2

Jucând fără a beneficia de aportul căpitanului Leo Messi, sud-americanii, deși au avut numeroase ocazii, au fructificat doar două dintre ele, în minutul 38, când Leandro Paredes a marcat cu un șut puternic, și în minutul 55, când a înscris Cristian Romero.

Gazdele au fost mai periculoase în partea a doua a meciului, în condițiile în care argentinienii nu au mai pus presiune pe poarta indoneziană.

Săptămâna trecută, Argentina a învins cu 2-0 Australia, într-un amical la Beijing, când Messi a înscris cel mai rapid gol al carierei sale, cel cu care echipa albiceleste a deschis scorul, în minutul 2.

Messi nu a mai jucat contra Indoneziei, fiind deja în vacanță.