Tensiuni între Luis Enrique și Mbappe? Atacantul, schimbat la pauza meciului cu Monaco

Mbappe a fost schimbat la pauza meciului cu Monaco și a urmărit meciul din tribunăProfimedia / X: Fabrizio Romano
AS Monaco și PSG s-au întâlnit în cadrul rundei cu numărul 24 din Ligue 1.

AS Monaco - PSG 0-0

După ce în etapa precedentă cu Rennes a evoluat 65 de minute, fiind înlocuit cu Goncalo Ramos, în duelul de pe Stade Louis II lui Mbappe i-a fost acordat mai puțin timp pe terenul de joc.

După o primă repriză în care tabela a arătat o remiză albă, Ben Yedder având un gol anulat de VAR pentru offside, superstarul celor de la PSG a fost schimbat la pauză cu Randal Kolo Muani.

Operatorii de imagine l-au surprins apoi pe Mbappe urmărind restul partidei din tribune și nu de pe banca de rezerve.

Fanii își pun tot mai multe semne de întrebare în ceea ce privește o eventuală tensiune apărută în vestiarul lui PSG între Mbappe și antrenorul Luis Enrique, tehnicianul afirmând recent la o conferință de presă faptul că golgheterul parizienilor va evolua ”atunci când vreau eu”.

"Este foarte simplu, mai devreme sau mai târziu, când se va întâmpla, trebuie să ne obișnuim să jucăm fără Kylian", a declarat Luis Enrique după remiza 1-1 cu Rennes, în contextul în care Mbappe a anunțat conducerea că va pleca la vară, Real Madrid fiind cel mai probabil viitoarea sa destinație.