Mbappe, vital pentru PSG. Campioana Franței a reușit doar o remiză cu Toulouse

Toulouse - PSG 1-1
Toulouse - PSG 1-1Profimedia
Kylian Mbappe a marcat din penalty la 11 minute după ce a intrat pe teren, dar campioana în exercițiu a trebuit să se mulțumească cu o remiză, 1-1, pe terenul celor de la Toulouse, sâmbătă, în confruntarea din Ligue 1.

Mbappe a fost rezervă, dar a intrat în minutul 51 și a reușit să obțină un penalty din care a și înscris.

Mbappe a prin prima echipă a lui PSG după ce a fost lăsat în afara lotului la remiza din deschiderea sezonului cu Lorient și a fost exclus din echipa principală timp de săptămâni întregi, pe fondul unei dispute contractuale în curs de desfășurare.

Ousmane Dembele și-a făcut și el debutul, după transferul său de la Barcelona.

PSG a obținut penalty-ul în minutul 58, când Rasmus Nicolaisen l-a doborât pe Mbappe în careu, iar în urma unei verificări VAR, acesta din urmă a obținut lovitura de pedeapsă.

Tot din penalty au reușit să marcheze și cei de la Toulouse, în minutul 87 prin Aboukhlal, iar PSG nu a reușit să obțină decât un egal în deplasare.