Emoții mari pentru Metz pe final de campionat. Echipa lui Boloni, pe loc de baraj

Metz - Lille 1-2
Metz - Lille 1-2AFP
În etapa cu numărul 31 din Ligue 1, FC Metz, echipă antrenată de Ladislau Boloni, pierde partida cu Lille.

Trupa condusă de tehnicianul român a deschis scorul, după ce Georgi Mikautadze a marcat dintr-un penalty în minutul 23. Cu toate acestea, oaspeții au întors partida și au intrat cu avantaj la pauză, după golurile marcate de Ismaily în minutul 32 și de Yusuf Yazici în minutul 44.

În repriza a doua, nu s-au mai înregistrat goluri în cele două porți, iar partida s-a încheiat cu victoria lui Lille, scor 2-1.

În urma acestui rezultat, Metz se situează pe locul 16 în clasamentul Ligue 1, ocupând locul de baraj, cu 29 de puncte acumulate în 31 de etape.