Dezastru pentru trupa lui Ladislau Boloni. Monaco administrează cinci goluri echipei Metz

Metz - Monaco 2-5
Metz - Monaco 2-5Profimedia
Meci spectaculos în Ligue 1, cu șapte goluri! Monaco a făcut instrucție cu elevii lui Ladislau Boloni.

În partida dintre Metz și Monaco s-au înscris nu mai puțin de șapte goluri. Echipa lui Boloni a început extrem de prost meciul, Monaco reușind să înscrie trei goluri în primele 16 minute ale partidei: Minamino (min. 4), Akliouche (min. 10), Vanderson (min. 16).

A doua repriză a început la fel de prost pentru Metz. Monaco a făcut 4-0, Balogun înscriind în minutul 76. Diallo a redus din diferență două minute mai târziu (min. 78), iar Sane a înscris pentru 2-4. Monaco nu s-a oprit aici. Balogun a făcut dubla în minutul 88, iar partida s-a încheiat 5-2 pentru Monaco.

În urma acestui rezultat, Metz rămâne în subsolul clasamentului, pe locul 17, cu 23 de puncte, iar Monaco urcă pe locul doi, la zece puncte în spatele liderului PSG.