Revelația Șelimbăr redevine lider în Liga 2 după victoria de la Miercurea Ciuc

Revelația Șelimbăr redevine lider în Liga 2 după victoria de la Miercurea CiucCSC 1599 Selimbar/Facebook
Runda a 12-a a Ligii a 2-a la fotbal a adus o nouă schimbare de lider. După ce Corvinul Hunedoara a urcat pentru 24 de ore pe primul loc, Șelimbăr revine pe locul 1 după o victorie dificilă la Miercurea Ciuc cu Csikszereda.

Șelimbăr, echipa lui Claudiu Niculescu, a reușit o victorie la limită, în deplasare, cu Csikszereda, scor 2-1, suficientă pentru o revenire spectaculoasă pe primul loc.

Gazdele au deschis scorul rapid prin Balogh, în minutul 21, dar oaspeții au punctat imediat prin Rotund două minute mai târziu.

Raul Palmes este cel care le-a adus victoria sibienilor în minutul 59.

Clasamentul Ligii a 2-a
Clasamentul Ligii a 2-aFlashscore

Într-o altă partidă, Alexandria reușește abia a doua sa victorie în această ediție de campionat din Liga 2, învingând în deplasare cu 3-1 pe Progresul Spartac, ”lanterna roșie”.

Luni va avea loc ultimul meci al rundei, AFC Unirea 04 Slobozia - Gloria Buzău.