Chindia și FC Argeș reușesc scorul etapei în Liga 2. Tunari, prima victorie a sezonului

FC Argeș sărbătorește marcarea unui gol
FC Argeș sărbătorește marcarea unui golFC Argeș Facebook
​FC Argeș și Chindia Târgoviște, echipe care au evoluat sezonul trecut în SuperLigă, și-au câștigat cu 4-0 meciurile disputate sâmbătă în etapa a șaptea din Liga 2.

Victorie fără probleme a alb-violeților în deplasarea de la Alexandria. FC Argeș a învins CSM Alexandria cu 4-0 și este aproape de revenirea în zona de play-off.

Fosta colegă de clasament a piteștenilor în Superligă, Chindia Târgoviște a reușit un scor similar, 4-0 împotriva celor de la CSC Dumbrăvița și ocupă locul 6, ultimul care duce în play-off-ul Ligii 2.

Sâmbătă, s-au jucat nu mai puțin de șapte partide. Tunari a reușit prima victorie din acest sezon, la limită, 1-0 cu Csikszereda M. Ciuc.

Alte meciuri disputate în etapa a 7-a:

Partide din etapa a 7-a a Ligii 2
Partide din etapa a 7-a a Ligii 2Flashscore

Surpriza Șelimbăr își continuă marșul triumfal

Vineri, liderul surpriză al ligii secunde, CSC Șelimbăr, a reușit o nouă victorie în deschiderea etapei a șaptea, scor 2-1 pe teren propriu cu FC Buzău.  Gazdele s-au impus prin dubla spaniolului Rodrigo Hernando din minutele 23 și 48. Pentru oaspeți a punctat Brîncoveanu în prelungirile primei reprize.

După acest rezultat, Șelimbăr acumulează 19 puncte, cu cinci mai mult decât următoarea clasată, Corvinul Hunedoara.