VIDEO. Ocazii de ambele părți și un gol anulat, dar FCSB se impune la Ovidiu

Farul - FCSB 0-1
Farul - FCSB 0-1Profimedia
Farul Constanța și FCSB s-au întâlnit în runda secundă a play-off-ului din Superligă, iar partida a fost câștigată de FCSB, scor 1-0.

Meci animat la Ovidiu, cu ocazii de ambele părți. În final, FCSB a reușit să se impună.

Grameni a avut prima ocazie a meciului, în minutul trei, dar Târnovanu a fost pe poziții.

Elias Charalambous a făcut prima schimbare după 28 de minute, când Eduard Radaslavescu a fost scos din teren și în locul lui a intrat Ovidiu Popescu. Jucătorul, vizibil supărat pe decizie, a mers direct la vestiare, fără să dea ochii cu antrenorul.

Cele două echipe au intrat la egalitate la pauză, 0-0.

Siyabonga Ngezana a fost titular în această partidă și a format cuplul central de apărare al echipei FCSB împreună cu Vlad Chiricheș, care a revenit după o absență de șapte luni din cauza unei accidentări.

În minutul 53 al partidei, fundașul central sud-african a acuzat probleme la glezna stângă, iar  în cele din urmă a fost înlocuit de Joyskim Dawa.

Repriza a doua a fost și mai animată. Ngezana a fost la un pas de autogol după ce a respins cu capul din fața porții, dar Târnovanu a fost pe poziții și a respins mingea uimitor. Mai departe, Florinel Coman a înscris, dar golul a fost anulat, deoarece jocul fusese oprit pentru un fault comis de Șut la o fază anterioară.

În cele din urmă, Adrian Șut a deschis scorul la Ovidiu, cu o lovitură imparabilă, după o centrare perfectă a lui Florinel Coman din corner, iar FCSB se impune cu 1-0.