Veste excelentă pentru FCSB. A revenit la antrenamente după doi ani de pauză

Fundașul Ionuț Panțîru a revenit la antrenamentele formației roș-albastre după o pauză de mai bine de doi ani pricinuită de o accidentare groaznicăProfimedia
FCSB a primit o veste bună chiar înainte de meciul cu rivalii de la Rapid care va avea loc duminică. Fundașul Ionuț Panțîru a revenit la antrenamentele formației roș-albastre după o pauză de mai bine de doi ani pricinuită de o accidentare groaznică.

Anunțul a fost făcut de Mihai Stoica, managerul general al celor de la FCSB. În urmă cu două sezoane, Ionuț Panțîru (27 de ani) a trecut prin momente cumplite.

Panțîru, accidentat de Adrian Șut

25 aprilie 2021 este o zi pe care fundașul lui FCSB nu o va uita niciodată. La acea dată, roș-albaștrii evoluau într-un meci de campionat împotriva celor de la Sepsi, încheiat cu scorul de 2-1 pentru FCSB.

În minutul 20 al partidei, Adrian Șut a avut o intrare imprudentă după ce a vrut să îl oprească pe Cătălin Golofca, mijlocașul de bandă al covăsnenilor. Șifonat după acest duel a ieșit însă Panțîru, care s-a ciocnit accidental de coechipierul său, în timp se afla și el în duel cu Golofca pentru recuperarea balonului.

De la acel moment, muntenegreanul Radunovic i-a luat locul în echipă, în timp ce fostul jucător al celor de la Poli Iași a trecut prin trei operații urmate de o lungă perioadă de recuperare. S-a vorbit la un moment dat chiar despre varianta ca fundașul să fie nevoit să se retragă din fotbal.

Ultimele vești sunt însă bune, întrucât Panțîru a reluat deja antrenamentele alături de coechipieri. Șansele ca fanii lui FCSB să îl vadă pe teren în acest sezon sunt însă nule.

Roș-albaștrii au o misiune dificilă în runda cu numărul 5 din play-off, întrucât vor merge pe stadionul Giulești pentru duelul direct cu rivala Rapid. Meciul are loc duminică, 23 aprilie, de la orele 20:30.