UTA are cei mai mulți jucători în echipa etapei. Florinel Coman, jucătorul etapei

Florinel Coman, jucătorul etapei
Florinel Coman, jucătorul etapeiProfimedia
Flashscore îți prezintă Echipa Etapei după desfășurarea partidelor din cadrul rundei a 27-a din Superliga României de fotbal.
Echipa etapei 27
Echipa etapei 27Flashscore

Florin Iacob (UTA) - Nota Flashscore: 8.2

Căpitanul arădenilor a jucat un rol foarte important în victoria de pe teren propriu cu Petrolul. Iaco a intervenit cu succes la cele șase șuturi pe poartă expediate de ploieșteni.

Fundași

Raul Opruț (Hermannstadt) - Nota Flashscore: 8.9

Fundașul sibienilor a centrat la singurul gol al partidei cu FC U Craiova 1948, marcat de Fonseca în minutul 88.

Joyskim Dawa (FCSB) - Nota Flashscore: 7.9

Deși la primul gol încasat de FCSB putea să se descurce mai bine, Dawa s-a revanșat și a marcat golul de 2-1, în minutul 71. Dawa a reluat cu capul în plasă centrarea lui Băluță.

Tiberiu Căpușă (UTA) - Nota Flashscore: 7.9

S-a achitat perfect de sarcinile defensive, reușind să blocheze incursiunile lui Musi și Ticu.

Mijlocași

Tachtsidis Panagiotis (CFR Cluj) - Nota Flashscore: 8

Tachtsidis a combinat perfect cu Bîrligea la marcarea primului gol al clujenilor și a fost unul dintre cei mai buni jucători de la mijlocul terenului.

Diogo Queiros (Farul) - Nota Flashscore: 7.9

A fost jucătorul meciului dintre Farul și Oțelul. Queiros a obținut penalty-ul transformat de Budescu.

Nicolae Păun (Sepsi) - Nota Flashscore: 8

Păun a fost unul dintre cei mai activi jucători în remiza albă dintre Sepsi și U Cluj. De altfel, evoluția sa a fost încoronată și cu desemnarea de jucătorul meciului.

Marcelo Freitas (UTA) - Nota Flashscore: 8.7

Mijlocașul brazilian a urmărit perfect faza din prelungirile primei reprize, în urma căreia a înscris în poarta goală. Acesta este al doilea gol marcat în acest sezon.

Atacanți

Florinel Coman (FCSB) - Nota Flashscore: 9.4

Jucătorul etapei este Florinel Coman. Atacantul a fost pericolul principal la poarta botoșănenilor, reușind să înscrie de două ori.

Otele Philip (CFR Cluj) - Nota Flashscore: 8.1

Otele a marcat două goluri într-un interval de doar patru minute, în victoria clară a clujenilor în fața lui Dinamo.

Alexandru Mitriță - (Univ. Craiova) - Nota Flashscore: 8.3

Mitriță a trimis o centrare perfectă în fața porții, de unde Maldonado a înscris cu capul golul victoriei oltenilor în meciul cu FC Voluntari.