Sepsi, victorie pe final cu UTA. Liviu Ciobotariu recunoaște: ”Am câştigat cu noroc”

Liviu Ciobotariu, antrenorul lui Sepsi Sf. Gheorghe
Liviu Ciobotariu, antrenorul lui Sepsi Sf. GheorgheProfimedia
Sepsi a învins UTA Arad cu 1-0, în ultima partidă a rundei a 8-a din Superligă. Covăsnenii au dat lovitura în prelungiri.

Adnan Aganovic a înscris singurul gol al partidei în minutul 90 +3 din lovitură liberă. Covăsnenii au tremurat serios până la fluierul final. Imediat după ce a repus balonul în joc, UTA a fost foarte aproape să restabilească egalitatea prin Stahl, însă mijlocașul nu a reușit să îl învingă pe Niczuly.

Antrenorul Liviu Ciobotariu a recunoscut că echipa a avut mult de suferit și că a câştigat cu noroc

Am avut mult de suferit în această seară. Veneam după ratarea calificării în grupele Conference League, o dezamăgire. Sunt foarte bucuros că am reuşit să câştigăm chiar dacă, trebuie să recunosc, am câştigat cu noroc, pentru că UTA ne-a pus probleme mari astăzi. Vreau să-mi felicit jucătorii pentru că au luptat, au muncit, au crezut în rezultat. Au apărut, pe fondul unei oboseli mentale şi fizice, greşeli care ne puteau costa. Dar aveam nevoie de puncte. Le-am spus şi jucătorilor că nu mă interesează cum câştigăm, dacă jucăm frumos sau nu. La ultima fază am rămas fără cuvinte, chiar îmi venea să râd, dar am avut noroc”, a declarat Liviu Ciobotariu.