Live Blog Superliga: UTA pleacă învinsă în ultimul minut de la Sepsi / Remiză pentru Alexa

Cele mai importante evenimente din cadrul etapei cu numărul 8 din Superliga RomânieiProfimedia
Flashscore vă prezintă principalele evenimente, declarații și imagini din cadrul etapei cu numărul 8 din Superliga României.

4 Septembrie

Rezultatele partidelor din runda cu numărul 8 a Superligii

Rezultatele etapei cu numărul 8 din Superliga României
Rezultatele etapei cu numărul 8 din Superliga RomânieiFlashscore

23:40 – Sepsi se impune la limită, scor 1-0, pe teren propriu în fața celor de la UTA Arad, în partida care a închis etapa cu numărul 8 din Superliga României. Citește cronica partidei

21:35 – Romario Benzar va semna cu FC Botoșani! Toate detaliile

21:30 – Transfer neașteptat în Superliga! Cristi Ganea revine în Liga 1, acolo unde a semnat cu FCSB. Toate detaliile

21:00 – Patru goluri și două cartonașe roșii în FC Botoșani – FC Hermannstadt, la debutul lui Dan Alexa pe banca moldovenilor. Citește cronica partidei

17:10 - Dinamo răsuflă ușurată! Planul de reorganizare a fost aprobat de judecători. Mai multe detalii aici.

13:45 - Poli Iași s-a impus cu 2-0 în fața celor de la ”U” Cluj, într-un meci care s-a disputat în două zile diferite din cauza condițiilor meteo nefavorabile.

12:50 - Fundașul Andres Dumitrescu pleacă în Cehia, după ce Sepsi s-a înțeles cu Slavia Praga. Mai multe detalii aici.

11:00 - Etapa a opta a Superligii se încheie cu partidele FC Botoșani - FC Hermannstadt, de la 18:30 și Sepsi Sf. Gheorghe - UTA Arad , de la 21:30

10:30 - Se reia partida U Cluj- Poli Iași, oprită ieri de ploaie. Detalii aici

3 Septembrie

Clasament provizoriu
Clasament provizoriuFlashscore

FC U Craiova 1948 - Farul Constanța 4-0

Farul Constanța a fost doar o umbră a campioanei din sezonul trecut și a pierdut fără drept de apel în deplasarea de la FC U Craiova 1948, scor 4-0. Citește cronica aici.

U Cluj - Poli Iași 0-0 AMÂNAT

Organizatorii au încercat să aducă suprafața de joc în condiții optime, însă nu au reușit, astfel că partida a fost amânată pentru luni, ora 13:00. Partida se va relua din minutul 53, de la scorul 0-0.

Partida dintre U Cluj și Poli Iași a fost întreruptă în minutul 53, după ce o furtună a inundat gazonul de pe Cluj Arena.

Echipele de start
Echipele de startFlashscore

Continuă etapa a opta! De la 13:30, U Cluj joacă împotriva Poli Iași, iar seara se încheie cu un alt meci tare: U Craiova 1948 întâlnește Farul lui Gică Hagi.

2 Septembrie

FCSB - Univ. Craiova 3-0

Partida dintre FCSB și Universitatea Craiova a fost derby doar pe hârtie, deoarece pe teren roș-albaștrii s-au impus fără emoții. Citește cronica aici.

Voluntari - CFR Cluj 1-4

CFR Cluj a câștigat fără emoții partida de la Voluntari, chiar dacă gazdele au deschis scorul în minutul 18. Citește cronica aici.

1 Septembrie

Rapid - Dinamo 4-0

Rapid a pus capăt seriei de cinci partide consecutive fără înfrângere. Jucătorii antrenați de Cristiano Bergodi au controlat partida autoritar și s-au impus cu 4-0. Citește cronica aici.

19:00 - Doi jucători au părăsit Farul Constanța, după ce campioana României a fost eliminată din Europa. Toate detaliile

Petrolul Ploiești - Oțelul Galați 2-2

Oțelul Galați a înregistrat al cincilea rezultat de egalitate consecutiv în Superligă și al șaptelea din această ediție a campionatului. Gălățenii nu au câștigat încă nicio partidă în actualul sezon (E7, Î1).

La polul opus, ploieștenii au ratat ocazia de a egala la puncte liderul FCSB. Petrolul rămâne însă neînvinsă în ultimele cinci etape și va juca în următoarea partidă în deplasare la CFR Cluj. Citește aici cronica partidei.

18:20 - Echipele de Start Petrolul Ploiești - Oțelul Galați:

Echipele de start Petrolul - Oțelul
Echipele de start Petrolul - OțelulFlashscore

19:15 - Antrenorul echipei de fotbal UTA, Mircea Rednic, a fost externat, vineri, din Spitalul Județean din Arad, acolo unde a fost internat miercuri, în urma unui infarct suferit în timpul jocului cu FCSB. Citește detalii aici.

17:00 - Fundașul grec Apostolos Diamantis (23 ani) a semnat un contract valabil pentru un sezon cu opțiune pentru încă două sezoane cu echipa de fotbal FC U Craiova. Detalii aici.

11:00 - FCSB întâlnește Universitatea Craiova, sâmbătă, de la 21:45, pe stadionul Ghencea. Elias Charalambous are probleme de lot. Citește aici detalii.

Citește aici un preview al derbyului dintre Rapid și Dinamo.

Etapa cu numărul opt din Superliga României debutează cu Petrolul Ploiești - Oțelul Galați, de la 18:30, iar de la 21:30 avem un derby mult așteptat, Rapid București - Dinamo București.