Revenit în lotul Rapidului, Albu acuză arbitrajul din partida cu Univ Craiova: ”Trebuia penalty”

Alexandru Albu a revenit în lotul Rapidului după escapada de la Iași
Alexandru Albu a revenit în lotul Rapidului după escapada de la IașiProfimedia
Universitatea Craiova și Rapid au încheiat la egalitate, scor 1-1, în cadrul rundei cu numărul 28 din Superliga României.

Alexandru Albu a intrat de pe banca de rezerve și l-a înlocuit pe slovacul Jakub Hromada, marcatorul golului egalizator.

La finalul duelului, mijlocașul giuleștenilor și-a cerut scuze pentru escapada de la Iași și a considerat că echipa sa merita un penalty în minutul 86, când Maldonado a avut o intrare întârziată asupra lui Oaidă în interiorul suprafeței de pedeapsă.

”A fost un meci greu, am întâlnit o echipă bună, cu mare calitate. Cred că puteam să înscriem mult mai repede în prima repriză, am avut situații bune, dar nu am luat deciziile corecte. Cred că meritam victoria, pentru că am avut un penalty.

Trebuia să se dea penalty, dar asta este, mergem mai departe, pentru că ne așteaptă un derby. Toate meciurile trebuie să le jucăm așa, să dăm totul pe teren pentru echipă și pentru suporteri. Nu știu dacă e ultima șansă, dar trebuie să câștigăm, apoi în play-off se va decide campioana”.