Noutăți despre cei trei jucători accidentați de la Dinamo, înaintea duelului cu CFR Cluj

Dinamo nu are probleme de lot înainte de întâlnirea cu CFR Cluj
Dinamo nu are probleme de lot înainte de întâlnirea cu CFR ClujProfimedia / IMAGO
Victoria obținută pe teren propriu în fața Oțelului, scor 3-1, în cea mai recentă etapă i-a costat pe ”câini” accidentarea a trei jucători.

Costin Amzăr și Dennis Politic nu au terminat în teren partida cu Oțelul. Fundașul lateral a fost înlocuit în minutul 41, în vreme ce atacantul câinilor a fost și el schimbat în minutul 53.

La finalul partidei din runda 26, dureri a resimțit și fundașul francez Josue Homawoo.

Vești bune înainte de duelul cu CFR

Câinii pot răsufla ușurați înainte de partida cu CFR Cluj din etapa cu numărul 27. Alessandro Caparco, antrenorul de portari de la Dinamo, a confirmat faptul că toți jucătorii au participat la ședința de antrenament condusă de Zeljko Kopic.

”Fizic, toată echipa a făcut antrenament. Inclusiv Politic, inclusiv Amzăr. Toți. Toată lumea a făcut antrenamentul. A fost o zi normală la echipă. E o veste bună”, a declarat Alessandro Caparco, potrivit Digi Sport.

Dinamo a prins curaj după două succese consecutive în campionat, rezultate ce i-au dus pe câini pe locul 15, rolul de lanternă roșie fiind în prezent ocupat de FC Botoșani.

Vineri (23 februarie), Dinamo va juca în deplasare pe Stadionul Dr. Constantin Rădulescu, acolo unde câinii vor întâlni CFR-ul condus de Adrian Mutu. Meciul tur dintre cele două formații a avut loc pe 8 octombrie 2023, pe Arena Națională, și s-a încheiat cu o remiză, 1-1.

Urmărește CFR Cluj - Dinamo pe Flashscore!