Mario Camora a găsit cauza eșecului cu Universitatea Craiova: ”Am avut ghinion!”

Mario Camora
Mario Camora Profimedia
Universitatea Craiova a învins pe CFR Cluj, scor 1-0, în etapa a18-a a SuperLigii și i-a oferit șansa FCSB-ului să se distanțeze la 8 puncte daca învinge Oțelul Galați.

CFR Cluj ar fi avut ocazia să se apropie temporar la doar 2 puncte de liderul FCSB, dacă ar fi câștigat în Bănie cu Universitatea Craiova.

Acum, după înfrângerea dramatică suferită în ultimele clipe, ardelenii ar putea pierde contactul cu roș-albaștrii, care cu  o victorie în partida de duminică seară cu Oțelul se pot distanța la 8 puncte în fruntea clasamentului.

Ambele echipe, Universitatea și CFR, au câte 32 de puncte și ocupă pozițiile 3, respectiv 2.

Partida se îndrepta spre un rezultat de egalitate, însă în minutul 90, Elvir Koljic, introdus pe teren în repriza a doua, a dat lovitura, iar Universitatea Craiova a egalat-o pe CFR Cluj în clasament.

”Meritam cele 3 puncte”

Căpitanul ardelenilor, Mario Camora, a pus insuccesul din Bănie pe seama lipsei de noroc.

Echipa nu a avut de mult atât ghinion ca astăzi. Am controlat meciul, am avut ocazii, ei, la primul șut pe poartă, au dat gol. E greu de digerat. Noi am dat 4 bare, ei au dat un șut și un gol. Asta e explicația. Ghinion!”, a spus Camora la interviurile de după partidă.

Echipa a jucat foarte bine, a avut atitudine. Un meci intens ca de obicei, dar atât. Fiecare jucător s-a luptat pentru minge. Am avut emoții, dar m-am simțit bine. Păcat că nu am luat cele 3 puncte, pentru că meritam.

Totuși Mario Camora este optimist pentru partidele care vor urma:

Plecăm fără niciun punct. Ăsta a fost cel mai bun meci din ultimele 4 partide și nu luat niciun punct. Dar dacă vom continua așa, mingea va intra în poartă până la urmă”, a spus Camora.

Urmărește statistica partidei Universitatea Craiova - CFR Cluj pe Flashscore!