Live Blog Superliga: FCSB obține cea mai categorică victorie a sezonului

Flashscore vă prezintă principalele evenimente, declarații și imagini din cadrul etapei cu numărul 22 din Superliga României.

Programul etapei a 23-a din Liga 1

Programul etapei a 23-a
Programul etapei a 23-aFlashscore

FCSB - UTA Arad 4-0

22:00 - FCSB a obținut cea mai categorică victorie a sezonului. Hattrick-ul lui Olaru și reușita lui Miculescu au consfințit un succes fără emoții pentru roș-albaștri, care s-au desprins la 11 puncte în fruntea Ligii 1.

FC Voluntari - Oțelul Galați 1-1

O nouă remiză s-a înregistrat între cele două formații în acest sezon, după ce meciul tur s-a încheiat cu scorul de 2-2. Gălățenii au intrat în avantaj la pauză după golul lui Cisse (min 11), în vreme ce ilfovenii au egalat cu 10 minute înainte de final, prin Boboc (min 80).

În prelungiri, oaspeții au ratat o ocazie imensă de a pleca cu cele trei puncte.

Luni au loc ultimele două partide ale etapei cu numărul 21: FC Voluntari - Oțelul (ora 17:00) și FCSB - UTA (ora 20:00).

Universitatea Craiova - Farul Constanța 1-2

Campioana Farul Constanța a reușit o victorie importantă pe terenul Universității Craiova și rămâne pe loc de play-off. Detalii aici.

17:20 - CFR Cluj schimbă antrenorul. Patronul Neluțu Varga Andrea Mandorlini, în pericol după eșecul surprinzător cu FC Botoșani. Citește detalii aici.

FC Botoșani - CFR Cluj 1-0

FC Botoșani a reușit o victorie surprinzătoare în partida cu CFR Cluj. Aceasta este doar a doua victorie din acest sezon înregistrată de FC Botoșani, fiind însă prima de pe teren propriu. Detalii aici

06:00 - Duminică, FC Botoșani va întâlni CFR Cluj (15:00), iar Universitatea Craiova se va duela cu Farul Constanța (20:00).

Petrolul Ploiești - Dinamo 1-0

Petrolul a reușit să câștige partida cu Dinamo grație golului marcat de Jair în minutul 80. Detalii aici.

U Cluj - FC Hermannstadt 2-1

Continuă etapa cu numărul 22 din Superliga României - "U" Cluj întâlnește FC Hermannstadt, iar Petrolul va juca împotriva celor de la Dinamo.

Rapid - FCU Craiova 1948 4-3

FC Rapid Bucureşti a reuşit o victorie de senzație cu FC U 1948 Craiova după ce a fost condusă cu 3-1, în Giuleşti. Rapidiștii au marcat golul victoriei în minutul 90+5. Citește cronica aici.

OFICIAL! CFR Cluj a anunțat transferul atacantului nigerian Peter Michael de la Vaasan Palloseura (Finlanda). Detalii aici.

Sepsi OSK - Poli Iași 6-0

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a surclasat-o pe Politehnica Iaşi cu scorul de 6-0 (3-0), în primul meci oficial din 2024, în etapa a 22-a a Superligii de fotbal. Citește cronica aici.

CITEȘTEI ȘI - Damjan Djokovic: "Am nevoie de presiune, mă bucur că am venit la un club care vrea să câştige"

S-a stabilit! Pe ce stadion se va juca Dinamo - Rapid, primul derby din 2024

Pauza de iarnă s-a terminat. Superliga începe astăzi, 19 ianuarie 2023, cu Sepsi vs. Poli Iași (17:00), iar seara se încheie cu Rapid vs. U Craiova 1948 (20:00).