Jucătorii de la ”U” Cluj domină prima echipă a etapei din sezonul play-off/play-out

Ante Roguljic (dreapta) este jucătorul etapei
Ante Roguljic (dreapta) este jucătorul etapeiProfimedia
Flashscore vă prezintă la finalul fiecărei runde cel mai bun unsprezece din Liga 1, pe baza notelor primite.

Iată cum arată echipa ideală a primei etape din sezonul play-off/play-out:

Echipa etapei
Echipa etapeiFlashscore

PORTAR

Silviu Lung Jr (Poli Iași) - 7.8

Chiar dacă echipa sa a pierdut la Galați, a fost cel mai bun jucător al moldovenilor, intervențiile sale fiind cele care au ținut scorul strâns pe toată durata partidei.

FUNDAȘI

Raul Opruț (FC Hermannstadt) - 7.9

Prestație solidă în ambele faze ale jocului. A marcat golul de 2-0 pentru formația sibiană în duelul cu Dinamo București.

Lucas Masoero (”U” Cluj) - 8

Joc defensiv solid. A fost stâlpul apărării clujene în partida cu FC Botoșani.

Dorinel Oancea (”U” Cluj) - 7.9

A ”stăpânit” banda dreaptă a formației clujene și a creat pericol pentru adversari.

MIJLOCAȘI

Constantin Grameni (Farul) - 7.8

A pasat decisiv pentru primul gol al marinarilor și a avut o prestație defensivă excelentă.

Joao Pedro (UTA Arad) - 8

A deschis scorul în cel mai spectaculos meci al etapei și a adus apoi victoria în meciul cu FC Voluntari, printr-un gol dramatic marcat în minutul 90+7.

Ante Roguljic (U Cluj) - 8.5

Jucătorul etapei! Mijlocașul croat a intrat pe teren în minutul 76 al partidei cu FC Botoșani, dar a reușit o ”dublă” care a consfințit victoria ”șepcilor roșii”.

Diego Zivulic (Oțelul) - 8

Decisiv în victoria gălățenilor cu Poli Iași. A oferit assist-ul pentru singurul gol al partidei.

ATACANȚI

Cristian Neguț (FC Hermannstadt) - 8.3

Unul dintre artizanii victoriei cu Dinamo. A pasat decisiv la golul doi, iar apoi și-a trecut numele pe tabela de marcaj și a stabilit scorul final.

Louis Munteanu (Farul) - 8

Cel mai bun jucător al Farului în Giulești. A marcat o ”dublă” cu care marinarii au luat trei puncte vitale în play-off.

Dan Nistor (U Cluj) - 8.2

A deschis scorul din penalty pentru clujeni și a fost din nou metronomul din spatele unei alte prestații excelente a echipei lui Ovidiu Sabău.