Hermannstadt și Rapid își împart punctele și își continuă seriile de invincibilitateProfimedia
Hermannstadt și Rapid au remizat, scor 1-1, într-o partidă disputată la Sibiu, în cadrul etapei a 11-a din Superliga României de fotbal.

Hermannstadt - Rapid 1-1

Rapidiștii au început partida perfect, Ioniță înscriind cu capul după o centrare perfectă venită de la Braun. Sibienii au reuști să restabilească egalitatea în repriza secundă, în minutul 55. Horațiu Moldovan a văzut târziu șutul lui Butean și a respins în față, iar Valerică Găman a fost pe fază și a înscris.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Finalul meciului a fost unul încins. În minutul 90, șutul puternic expediat de Papeau a lovit bara porții apărate de Căbuz

Statistici meci
Statistici meciOpta by Stats Perform

Rapid a ajuns la a șasea partidă consecutivă fără înfrângere (V4, E2), în timp ce Hermannstadt are o serie de șapte meciuri în care este neînvinsă (V1, E6).