Gest reprobabil făcut de Florescu în FC Botoșani - Sepsi

Eduard Florescu are 10 goluri și 4 pase decisive pentru Botoșani în acest sezon al SuperligiiProfimedia
În etapa cu numărul 28 a Superligii, FC Botoșani a pierdut pe teren propriu în fața lui Sepsi, scor 2-1.

FC Botoșani - Sepsi OSK 1-2

Nu a fost cea mai strălucită partidă pentru golgheterul Eduard Florescu. Atacantul moldovenilor a ratat șansa de a de a puncta pentru a 11-a oară în acest sezon al Ligii 1 și totodată să reducă din diferență în repriza a doua, când echipa sa a beneficiat de o lovitură de pedeapsă.

Era minutul 63, iar Sepsi conducea cu 2-0. Florescu nu l-a putut învinge însă pe Dinu Moldovan din 11 metri.

Gest reprobabil făcut de Florescu: ”răzbunare” pe banca de rezerve

În minutul 76, golgheterul Botoșaniului a fost înlocuit cu Alin Șeroni. Decizia antrenorului Bogdan Ioan Andone l-a nemulțumit teribil pe Florescu. Fotbalistul a avut o cădere nervoasă, a început să înjure, iar în momentul în care a ajuns în dreptul băncii de rezerve a lovit cu pumnul o bucată de plexiglas, cei din staff-ul tehnic reușind cu greu să îl calmeze.

Cel mai probabil, injuriile venite din partea fanilor și-au pus și ele amprenta în ceea ce privește reacția lui Florescu.

Cu 2 etape rămase de disputat din sezonul regulat, FC Botoșani rămâne pe ultimul loc al Superligii, cu 20 de puncte, la 5 lungimi distanță de Dinamo București, penultima clasată.