Dinamo înscrie în prelungiri din penalty și bifează a doua victorie consecutivă

Dinamo câștigă din nou cu Voluntari
Dinamo câștigă din nou cu VoluntariAgerpres
Dinamo București și FC Voluntari s-au întâlnit în ultima partidă din etapa a 21-a, care a fost și ultima din acest an.

Dinamo București - FC Voluntari 1-0

Singurul gol al partidei a fost marcat în prelungirile partidei. Gregorio a înscris din penalty și a adus a patra victorie din acest sezon pentru Dinamo. Tot portughezul Gregorio putea să mai marcheze la ultima fază a meciului, însă a nu a reușit să finalizeze un contraatac.

Statistici meci
Statistici meciFlashscore

Chiar dacă a câștigat șase puncte în ultimele două etape, Dinamo încheie anul pe penultimul loc cu doar 16 puncte. A doua parte a sezonului se anunță de foc pentru trupa antrenată de croatul Zeljko Kopic, în cursa pentru evitarea retrogradării.

Note jucători
Note jucătoriFlashscore

Oaspeții stau mai puțin mai bine în clasament, clasându-se pe locul 13, cu 24 de puncte.

Clasament
ClasamentFlashscore

În partida din tur, Dinamo s-a impus în deplasare cu 3-2, Larrucea marcând golul victoriei în minutul 87.