Cristiano Bergodi, după Rapid - CFR 3-1: "Au fost fantastici jucătorii mei!"

Rapid - CFR 3-1
Rapid - CFR 3-1Profimedia
Rapid București s-a impus cu 3-1 în fața lui CFR Cluj, în ultima partidă a etapei cu numărul zece din Superliga României de fotbal.

La finalul meciului, antrenorul Bergodi a avut doar cuvinte de laudă pentru jucătorii săi.

Ne-au dat gol și am pierdut mingi la mijlocul terenului. Ne-a speriat golul din offside. Au fost fantastici jucătorii mei, CFR este o echipă foarte greu de bătut, are jucători care știu cu mingea. Ne-am ținut bine.

N-a fost o descătușare reacția mea, după ce te sperii puțin în prima repriză, le-am dat curajul fotbaliștilor mei în a doua repriză. Le-am dat un pic de curaj pentru că avem o echipă de calitate.

Portarul nostru a fost cel mai bun, Horațiu a apărut în fața lui Otele, doar felicitări jucătorilor mei. Întotdeauna mergem în față, totdeauna erau tranziții negative. Cine a intrat a jucat bine. Albu la mijlocul terenului a fost foarte bun, Alex trebuie felicitat.

Meci incredibil de frumos. Nu știu dacă ei s-au dezechilibrat în a doua repriză, dar am ajuns ușor în careu, am avut trei sau patruocazii mari în primele 15 minute în partea secundă.

La pauză i-am văzut puțin fricoși pe jucătorii mei, după ce Deac e egalat. A doua repriză a fost cea mai frumoasă de când sunt eu aici. Rrahmani este cel mai bun atacant, mă bucur că l-am luat noi”, a transmis antrenorul în vârstă de 58 de ani.